چرا مبل با چوب راش بخریم ؟

چرا مبل با چوب راش بخریم ؟

چرا مبل با چوب راش بخریم ؟

ویژگی چوب راش :

 

چوب راش یکی از معروف ترین چوب هایی است که در صنعت مبل سازی و ساخت مبلمان های کلاسیک کاربرد زیادی دارد.این چوب داری رنگ کرم مایل به قرمز است . بافت این چوب به صورت همگن و مقام دربرابرقارچ و حشرات است. از دیگر ویژگی بارز این چوب وزن نیمه سنگین، جنس سفت و سخت آن است. اگر به خوبی از آن مراقبت کنیم به مدت طولانی با همان کیفیت اولیه می ماند.

 

 

انواع چوب راش :

 

اکنون در بازار دونوع چوب راش داریم یک نوع ، چوب راش ایران و دیگر چوب راشی است که از مرز های کشورآذربایجان وارد شده است که بنا به ادعای مبل سازان و فروشندگان چوب کیفیت چوب راش ایرانی را ندارد اما تنها مزیت چوب راش وارداتی این است که به دلیل ابعاد و رطوبت مناسبی که دارد در فرایند تولید مبل ، مقدار ضایعات کمتری دارد.

چرا مبلمان با چوب راش بخریم؟

 

همانطور که در بالا ذکر کردیم مقاومت بالای آن باعث محبوبیت این چوب شده است. مبلمانی که با چوب راش ساخته می شوند به سادگی خراب ، کهنه و فرسوده نمی شوند و همچنین نسبت به مبلمان های کلاسیک دیگر کیفیت بیشتری دارند. ازمهمترین ویژگی مبلمان با چوب راش این است که جذابیت بسیار زیادی دارند و بی نظیر هستند و همچنین نقش و نگارهای خاص خودشان را دارند. جالب است که بدانیم مبلمان های کلاسیک با چوب راش در کشورهای اروپایی و آمریکا خواستار زیادی دارند.

 

 

دونوع مبلمان با چوب راش داریم :

 

نوع اول مبلمانی است که به طور خالص از چوب راش ساخته می شوند و نوع دوم فقط روکش سطحی ازچوب راش دارد. خب مسلما مبلمانی که با چوب خالص راش ساخته می شود گران تر است و این بستگی به سلیقه و بودجه شما دارد که کدام یک راانتخاب کنید اما بد نیست که بدانیم مبلمانی که روکش چوب راش دارند فقط برای مدت زمان کوتاهی قابل استفاده هستند.

 این نکته را هم فراموش نکنید که خرید مبل کلاسیک با چوب راش یه سرمایه گذاری به حساب می آید زیرا می توانید برای مدت طولانی از آن استفاده کنید و اینکه اگر دوست داشته باشید که تغییر دکوراسیون بدهید از ارزش اولیه این چوب کم نمی شود و می توانید با یک قیمت مناسب آن را بفروشید.

 

چگونه مبل با چوب راش را تشخیص بدهیم :

 

برای خرید این مبل ها باید به جایی بروید که نسبت به چوب آن اطمینان دارید. مبلمانی که از چوب راش باشد همه جای آن دارای سطح یکسانی است و به هیچ وجه زبری ندارد. پس به این نکته هنگام خرید توجه کنیم که سطح مبل صاف ، نرم و لطیف باشد. از دیگرچوب های مرغوب در بازار چوب گردو است که می توانید از کیفیت آن مطمئن باشید.

 

 

 

پیام خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مرتبط

کلیدواژه خود را وارد کنید